Hakkımızda

Olea İçecek Gıda AŞ, 2018 yılında bir aile şirketi olarak kuruldu. Yola çıkmaya karar verdiğimiz andan itibaren sağlıklı, doğal ve gerçek lezzetinde Gemlik sofralık zeytini ve zeytinyağını üreterek sofralarınıza ulaştırmak ilk hedefimiz oldu.

Bu amaçla hikâyemiz 2017 senesinde kendi zeytinliklerimizden elde ettiğimiz ilk mahsullerimizi önce ailemiz ve yakın çevremizle paylaşarak başladı. Hedefimiz doğal üretim koşullarında tat farkını ortaya koyarak ürün kalitemizi ve çeşitliliğimizi her zaman ileriye götürmekti. Bugün keşfedilmiş, 39.000 yıllık tarihe sahip zeytinin, ana merkezi Gemlik bölgesi olarak kabul edilir. Kıymetini bildiğimiz kadar kadrini de bildiğimiz zeytinliklerimiz Bursa ili, Orhangazi ilçesine bağlı Heceler, Sölöz ve İznik Gölü güneyi ve sırtlarında yer almakta, tamamında Coğrafi İşaretli Gemlik Zeytini yetiştirilmektedir.

Doğanın hediyesi olan zeytinlerimizi, Olea ailesi olarak sağlıklı beslenmenin önemini bilen zeytinyağı ve zeytin severlere lezzetli ve belirli standartlarda bir tecrübe ile sunmayı hedeflemekteyiz. Üretim ve üretim sonrası çeşitli aşamalarda görev yapan uzman kadrosu ile her geçen gün kalitesini attırmayı ilke edinen firmamız, müşteri odaklı hizmetlerini uluslararası pazarda kabul gören standartlara ve kalite düzeyine getirme hedefi ile çalışmalarına devam etmektedir.